VV: Kemi pasur dhjetëra kërkesa për takim nga LDK, garojmë vetë

Prishtinë | 17 Maj 2017 | 19:04 | Nga

Lëvizja Vetëvendosje njofton se sot ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë në të cilën janë diskutuar përgatitjet për zgjedhjet e 11 qershorit dhe përgatitjet për mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes e cila mbahet nesër, e ku do të votohet edhe lista e kandidatëve të VV-së për këto zgjedhje.

“Tanimë, afati për koalicione ka përfunduar dhe Lëvizja është duke bërë përgatitjet e duhura që në këto zgjedhje të garojë e vetme”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes, transmeton Ekonomia Online.

Vetëvendosje zbulon se gjatë ditës së sotme ka pranuar dhjetëra kërkesa për takim nga koalicioni LDK/AKR.

“Edhe pse jemi në orët e fundit para dorëzimit të listave, kryesia e Lëvizjes vendosi që t’i pranojë në takim. Programi i Lëvizjes Vetëvendosje dhe konsistenca politike e qëndrimeve dhe veprimeve na bëjnë ne subjektin më të besuar për transformim të Republikës, me luftim të krimit e progres shoqëror. Të gjithë ata që janë të gatshëm t’i bashkohen kësaj beteje për ndryshim rrënjësor jemi të gatshëm t’i presim në takim”, thekson ky subjekt politik.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme