VV paralajmëron protesta

Prishtinë | 14 Kor 2016 | 22:31 | Nga

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Besa Baftiu paralajmëron protesta si brenda ashtu edhe jashtë Kuvendit në rast që Qeveria e procedon për në Kuvend marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi.

“Do të ketë protesta si brenda kuvendit ashtu edhe jashtë. Nuk do t’i lejojmë që kjo marrëveshje të kalojë në Kuvend. Do t’i përdorim të gjitha mjetet e mundshme për ta kundërshtuar”, ka deklaruar Baftiu për emisionin “Kontakt” me Valdrin Krasniqin në Tribuna Channel.

Baftiu ka treguar se janë bashkë me AAK-në dhe NISMA-n sa i përket kundërshtimit të kësaj marrëveshje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme