Yagcilar në Ankara flet për nevojat e bashkëpunimit në fushën e reformave të administratës publike

Prishtinë | 05 Kor 2019 | 19:10 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar, gjatë vizitës së tij në Ankara, u mirëprit nga kryetari i OSYM (Qendra Shtetërore për Testime) Halis Aygun, ku së bashku me bashkëpunëtorët e tij shkëmbyen përvojat dhe nevojat e bashkëpunimit në fushën e reformave të administratës publike, posaqërisht sistemin elektronik të testimeve.

Yagcilar, pasi u shpreh mirënjohës për mikpritjen dhe mbështetjen e Republikës së Turqisë për institucionet e Kosovës, e informoi Kryetarin Aygun per reformat në administratën shtetërore ku me ligjin e ri per zyrtaret publik shpalosi iniciativën e re për testimin elektronik për pranimin në shërbimin civil.

Image may contain: 4 people, people sitting and indoor
Image may contain: 12 people, people sitting, table and indoor
Image may contain: 3 people, people smiling, people standing, suit, shoes and indoor
Image may contain: one or more people, people standing, tree, suit and outdoor
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme