Zgjedhja e Presidentes Osmani, Rama: Kosova përmbylli kuadrin institucional

Prishtinë | 05 Pri 2021 | 09:18 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar pas zgjedhjes së Vjosa Osmanit pasditen e së dielës si Presidente e Kosovës.

Në rrjetet sociale, Rama ka shkruar se zgjedhja e Presidentit ka përmbyllur kuadrin institucional të vendit.

“Zgjedhja e Presidentes së re të Kosovës dje nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek puna për realizimin e programit qeverisës! Qoftë një punë e mbarë dhe e suksesshme për popullin”,  Rama.

Vjosa Osmani u zgjodh dje Presidente e Kosovës pas 3 raundeve të votimit në Kuvend.

Të ngjashme