Zotimet e shkruara nga marrëveshja Kurti – Osmani (Dokument)

Prishtinë | 14 Jan 2021 | 15:37 | Nga Ekonomia Online

Marrëveshja mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe iniciativës së Vjosa Osmanit përmban 10 zotime i pari nga të cilët është vettingu në sistemin e drejtësisë dhe lufta e pakompromis kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

KOHA ka siguruar marrëveshjen që përmban të listuara zotimet, e që u nënshkrua të enjten në mesditë në Kuvendin e Kosovës.

Mes tjerash në dokument zbulohet për herë të parë edhe logoja e iniciativës së Osmanit.

Dokumenti i plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme