Zyrtarët e BE-së takohen me shefat e grupeve parlamentare dhe kryetarët e komisioneve

Prishtinë | 14 Shk 2018 | 16:52 | Nga Valbona Bytyqi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Drejtori Gjeneral i Komisionit Evropian për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim, Christian Danielsson, dhe Drejtori Menaxhues për Evropë dhe Azi Qendrore në Shërbimin Evropian për Punë të Jashtme (EEAS), Thomas Mayr-Harting, janë takuar me shefat e grupeve parlamentare dhe kryetarët e komisioneve.

Mediet janë lejuar të marrin pamje në fillim të takimit, raporton Ekonomia Online.

Dy zyratrët e BE-së kanë zhvilluar takime të ndara edhe me kryeministrin Ramush Haradinaj, kreun e Kuvendit Kadri Veseli.

Danielsson në Kosovë ishte edhe në vitin e kaluar ku u marri pjesë në lansimin e Programit të Reformave Ekonomike.

Lexo më shumë:

Të ngjashme