Zyrtari i AKR-së: Nuk do të kontribuojmë asnjëherë në bllokadën e institucioneve

Prishtinë | 15 Shk 2021 | 18:32 | Nga Ekonomia Online

AKR do të vazhdojë të mbetet parti konstruktive në ndërtimin e institucioneve shtetërore.

Kështu shprehet Naim Murseli, këshilltar i Kryetarit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili ka thënë se ky subjekt nuk do të kontribuonte në një bllokadë të mundshme politike në vend.

“Vullneti i qytetarëve duhet dhe do të respektohet. Sot, Kryetari i AKR-së z. Behgjet Pacolli uroi fituesin e zgjedhjeve, Lëvizjen Vetëvendosje. AKR është dhe mbetet një parti konstruktive, duke mos kontribuar asnjëherë në bllokadën e institucioneve të shtetit. Ashtu do të veprojmë çdo herë”, është shprehur Murseli.

“Qytetarët e Kosovës duan të shohin një të ardhme më të ndritur, dhe është obligim i secilit të punojmë në këtë drejtim!”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme