​Zyrtare: Kjo është skuadra e Aubameyang për sezonin e ri

Prishtinë | 06 Gus 2017 | 13:07 | Nga

Piere-Emerick Aubameyang ka vendosur përfundimisht se ku do të luajë sezonin e ri.
Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Piere-Emerick Aubameyang nk do të largohet gjatë kësaj vere nga Gjermania.

Ai tha se ka pasur kontakte gjatë kësaj vere me disa skuadra, por nuk u arrit marrëveshja dhe tashmë ai është i lumtur që do të qëndrojë në Dortmund.

“Është e vërtetë se kam folur me drejtuesit e Dortmundit para se të shkoja në pushime. Ua thash atyre mendimet e mija dhe isha gati të provoja diçka të re”, tha Aubameyang për Welt am Sonntag.

“Por, asnjë nga klubet qemë kërkoi, nuk arriti marrëveshje. Kështu që, unë do të qëndroj në Dortmund. Jam i lumtur këtu dhe ndjehem si në shtëpi”.

Ky është një lajm shumë i keq për Milan, skuadër e cila besohej se ishte në negociata me Dortmundin. /

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme