10 gjërat e pamundura që vetëm Messi di t’i bëjë (Video)

Prishtinë | 24 Qer 2017 | 11:02 | Nga

Gjeniu i Barcelonës, Lionel Messi, sot feston 30-vjetorin e lindjes. Lojtari i cili ka përcaktuar një epokë futbolli vazhdon të jetë në krye, gjithnjë duke dhuruar spektakël dhe emocione në mënyrën e tij krejtësisht autentike.

Argjentinasi është melodia e lojës më popullore në botë, një kompozim unik dhe motivues, që do të ruhet në tablonë e kujtimeve të çdo tifozi me aksionet e jashtëzakonshme, golat epikë, triumfet e bujshme dhe gjithçka tjetër thuajse hyjnore që ai na ka treguar, shkruan telesport.al.

Hidhini një sy kësaj videoje me dhjetë gjëra të pamundura, të cilat vetëm Messi di t’i bëjë!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme