15 vite burg dhe 75 milionë euro dënim për Ronaldon (Foto)

Prishtinë | 01 Gus 2017 | 09:19 | Nga

Cristiano Ronaldo mund të dënohet rëndë nëse shpallet fajtor për evazion fiskal.
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, të hënën ka dal para gjykatës në Spanjë për të dëshmuar rreth akuzave për evazion fiskal.

Sipas “Mundo Deportivo”, portugezi mund të dënohet rëndë nëse shpallet fajtor për evazion fiskal.

Ronaldo mund të dënohet me 75 milionë euro dhe 15 vjet burg nëse përfundimisht shpallet fajtor për shmangej të tatimit prej 14.7 milionë eurove.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme