Messi kthehet te kombëtarja argjentinase

Prishtinë | 12 Gus 2016 | 22:22 | Nga

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, ka konfirmuar se ai do të vazhdojë të kryejë detyrën e kapitenit për përfaqësuesen albiceleste, pak kohë pasi tha se do të pensionohej nga kjo detyrë.

Ylli i Barcelonës mori vendimin të dalë në pension nga futbolli ndërkombëtar pas një tjetër humbje që copëtoi zemrën e tij në finalen e Kupës së Amerikës në 2016.

Duke folur me trajnerin e ri të Argjentinës, Edgardo Bauza, Messi ka bërë tashmë zyrtar vendimin për të përfaqësuar vendin e tij edhe një herë.

“Unë e shoh se ka shumë probleme në futbollin argjentinas dhe nuk dua për të krijuar edhe një tjetër. Nuk dua të shkaktojë ndonjë dëm, kam provuar gjithmonë për të bërë të kundërtën dhe për të ndihmuar kudo që unë mundem”, ka shpjegoi Messi nëpërmjet një deklaratë të lëshuar të premten.

Kapiteni argjentinas pohoi se ishte dashuria e tij ndaj kombit të vet që kishte bindur atë që të kthehet për eliminatoret e ardhshme të Kupës së Botës, pasi fillimisht u largua nga ekipi.

“Shumë gjëra shkuan nëpër kokën time ditën e fundit dhe seriozisht kam menduar pensionimin, por e dua këtë vend dhe këtë fanellë shumë”, deklaroi Messi.

“Falënderoj të gjithë njerëzit që duan për të mbajtur mua duke luajtur me Argjentinën, unë shpresoj se ne së shpejti mund të japim atyre një gëzim”, përfundoi kapiteni i Argjentinës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme