25 lojtarët më të mirë të vitit 2017, Modriç lë pas yjet si Ronaldo e Messi

Prishtinë | 12 Nën 2017 | 16:19 | Nga

Lluka Modriç është përzgjedhur si lojtari më i mirë në botë për vitin 2017 nga Goal.com.
Shefi i korrespodentëve të Goal.com, Peter Staunton ka përzgjedhur 25 lojtarët më të mirë në botë për vitin 2017, ku listës i prin mesfushori kroat i Real Madridit.

I dyti renditet Cristiano Ronaldo, ndërsa top pesëshen e përmbyllin Marce, Thiago Alcantara dhe Toni Kroos.

Ylli i Barcelonës, Leo Messi është vetëm i shtati, ndërsa para tij renditet ylli i PSG-së, Neymar.

Të ngjashme