65 lëndime në 13 muaj në Real Madrid

Prishtinë | 25 Sht 2019 | 12:56 | Nga Ekonomia Online

Lëndimet vazhdojnë të grumbullohem te Real Madrid, si një nga problemet më të mëdha që nga përfundimi i sezonit të kaluar të  2019/20.

Sezoni i mëparshëm u mbyll me një lëndim jubilar të 50-të për ekipin e Real Madridit.

As ky vit nuk është shumë më i mirë dhe vetëm pas gjashtë javëve tashmë ka pasur 15 raste të lëndimit të lojtarëve.

Zinedine Zidane është dashur të fshehë sikletin e tij me situatën e krijuar, por të martën ai pranoi se çështjet po ndryshojnë seriozisht planet e tij, me 12 lojtarë që të gjithë kanë kaluar nëpër laborator këtë sezon.

Është e vërtetë që, siç thotë Zidane, të gjitha skuadrat kanë lëndime, por askush nuk ka pasur aq shumë sa Mbretërit.

Mendy është lojtari i fundit i lënduar

Lëndimi i 15-të i tyre këtë sezon janë shumë më përpara se shtatë lëndimet e ndodhura te Barcelona dhe gjashtë te Atletico Madridi.

Gjashtëdhjetë e pesë lëndime në 13 muaj është shumë për t’u marrë me të, dhe Zidane vazhdon të menaxhojë një situatë që ai nuk e kupton.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme