Agjenti i Giroud zbulon premtimin që ia bëri Chelsea sulmuesit

Prishtinë | 05 Qer 2021 | 15:34 | Nga Ekonomia Online

Chelsea ka rinovuar kontratën e Olivier Giroud, por agjenti i sulmuesit francez këmbëngulin se Blutë kishin premtuar se do ta lirojnë nëse vije një ofertë nga një skuadër ku mund të luajë më shumë.

Skuadra londineze aktivizoi klauzolën e tyre për të zgjatur kontratën e 34-vjeçarit deri në qershor të vitit 2022.

Giroud kishte qenë në bisedime për t’u bashkuar me Milanin si një agjent i lirë dhe sipas La Gazzetta dello Sport gjiganti i Serie A i kishin ofruar atij një katër milionë euro në vit.

Klubi italian mbetet i interesuar për sulmuesin francez, por vetëm nëse ai mund të bashkohet me Stadio San Siro si një lojtar i lirë.

La Gazzetta dello Sport dhe Calciomercato.com raportojnë se agjenti i Giroud pretendon se Chelsea i premtoi lojtarit se do të ishte i lirë nëse vije një ofertë e mirë për të.

Sidoqoftë, blutë nuk duket se nuk janë të gatshëm ta lejojnë Giroudin të largohet nga klubi tani.

Të dy klubet janë në bisedime për lëvizjen e përhershme të Fikayo Tomorit në San Siro.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme