Aguero mund të mbetet në Premier League

Prishtinë | 06 Pri 2021 | 17:50 | Nga Ekonomia Online

Sergio Aguero do të mbetet në Premier League. Mediat angleze kanë raportuar të martën se futbollisti argjentinas mund të vazhdoj karrierën te Chelsea.

Aguero do të largohet në fund të këtij edicioni nga Manchester City si futbollist i lirë.

Skuadra e Chelseat ka kontaktuar menaxherin e lojtarit të cilin po tenton ta bind të transferohet në Londër.

Për sulmuesin argjentinas interesim kanë shprehur edhe Liverpooli dhe Barcelona.

Të ngjashme