Alarm te Juventusi, Ronaldo në gjendje jo të mirë fizike

Prishtinë | 23 Sht 2019 | 14:41 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri ka mbajtur sot një konferencë për shtyp përpara ndeshjes së mesjavës ndaj Brescias.

‘Bardhezinjët’ rikthehen në fushën e gjelbërt sërish ditën e martë, kur udhëtojnë te Brescia.

Tekniku italian nuk ka konfirmuar mungesa të reja, përveç se ka dyshime nëse Ronaldo do luajë, përcjell lajmi.net.

”Kush pushon? Do të shohim kushtet dhe gjendjen e lojtarëve”.

”Ronaldo kishte një lodhje të vogël, por është krejt normale pas tre ndeshjeve në shtatë ditë, le të shohim se çfarë situate ka dhe do marrim përgjigje definitive”, deklaroi Sarri.

Të ngjashme