Alban Ajdini huazohet te skuadra zvicerane

Prishtinë | 11 Jan 2021 | 17:39 | Nga Ekonomia Online

Futbollisti kosovar, Alban Ajdini është huazuar te skuadra e Superligës së Zvicrës, Lausanne nga klubi tjetër i Zvicrës, Servette deri në fund të këtij sezoni.

21-vjeçari është gjithashtu pjesë e Kosovës U-21, shkruan Gazeta Express.

Ajdini luan si sulmues anësor, kurse debutimin me ekipin e seniorëve e bëri në korrik të vitit të kaluar.

Momentalisht, Lausanne dhe Servette gjenden në pozitat 6, respektivisht shtatë me nga 19 pikë të tubuara pas 14 xhirove. /Gazeta Express

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme