Alberto largohet nga Liverpooli drejt Lazios

Prishtinë | 29 Gus 2016 | 19:46 | Nga

Liverpooli ka arritur marrëveshje me Lazion për transferimin e Luis Albertos në klubin italian për 4.3 milionë funte.

Tani, Alberto pritet të udhëtojë drejtë Romës për ta finalizuar kalimin te klubi romak.

Lazio është impresionuar me paraqitjet e 23 vjeçarit, i cili ishte i huazuar te Deportivo në sezonin e kaluar.

Për Alberton ishin të interesuara edhe Wolves dhe QPR, por lojtari në fund zgjodhi Lazion.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme