Allegri e kërkon Pjanicin në Juventus

Prishtinë | 18 Kor 2021 | 15:05 | Nga Ekonomia Online

Massimiliano Allegri thuhet se shpreson ta sjellë Miralem Pjanic përsëri në Juventus me një transferim falas nga Barcelona.

Pjanic u transferua te katalonasit verën e kaluar, kur Arthur Melo erdhi në drejtim të kundërt, por boshnjaku nuk ka bindur në Camp Nou dhe ata thuhet se kanë ofruar të përfundojë kontratën e tij dhe ta lejojë atë të lëvizë në një transferim falas.

Mundo Deportivo raporton se trajneri i Bianconerëve e ka bërë Pjanic një nga përparësitë e tij në tregun e transferimeve.

Reprezentuesi 31-vjeçar i Bosnjës dhe Hercegovinës luajti 178 ndeshje me Zonjën e Vjetër para se të transferohej në Spanjë dhe paraqit 30 herë për Blaugrana në sezonin 2020-21.

Të ngjashme