Anglia arrin sot në Prishtinë – agjenda e ‘Tre Luanëve’ para përballjes me Kosovën

Prishtinë | 16 Nën 2019 | 09:22 | Nga Ekonomia Online

Anglia do të mbërrijë sot (16 nëntor) në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”.

‘Tre Luanët’ do ta zhvillojnë më 17 nëntor përballjen kundër Kosovës në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Përfaqësuesja jonë do të jetë nikoqir i anglezëve në ndeshjen që fillon në ora 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Anglia vs Kosova (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Por, Anglia do të arrijë sot në Kosovë në orën 18:30, për t’u akomoduar më pas në njërin prej hoteleve në kryeqytet.

Më pas, trajneri i anglezëve, Gareth Southgate do të mbajë një konferencë për media para sfidë me ‘Dardanët’.

Kjo sfidë do të zhvillohet vetëm për prestigj, pasi Anglia ka siguruar kualifikimin në Euro 2020 dhe ne me humbjen ndaj Republikës Çeke i kemi humbur shanset që të kualifikohem përmes këtyre kualifikimeve. /Telegrafi/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme