Anglia – Kosova, notat e futbollistëve nga “The Guardian”

SOUTHAMPTON, ENGLAND - SEPTEMBER 10: Harry Kane of England is tackled by Amir Rrahmani of Kosovo during the UEFA Euro 2020 qualifier match between England and Kosovo at St. Mary's Stadium on September 10, 2019 in Southampton, England. (Photo by Clive Mason/Getty Images)
Prishtinë | 11 Sht 2019 | 12:18 | Nga Ekonomia Online

E përditshmja britanike “The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve nga dueli Angli – Kosovë.

“The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës.

E përditshmja prestigjioze britanike ka vlerësuar paraqitjet e të dyja skuadrave në ballafaqimin e fituar nga Anglia me rezultat 5:3, transmeton lajmi.net.

Këto janë notat e përzgjedhura nga “The Guardian”.

Anglia:

Jordan Pickford 6, Trent Alexander-Arnold 6, Michael Keane 4, Harry Maguire 4, Ben Chilwell 6, Declan Rice 6, Jordan Henderson 6, Ross Barkley 5, Raheem Sterling 9, Harry Kane 8, Jadon Sancho 8.

Kosova:

Arijanet Muric 6, Mergim Vojvoda 2, Amir Rrahmani 4, Fidan Aliti 4, Florent Hadergjonaj 4, Idriz Voca 5, Besar Halimi 6, Florent Muslija 5, Bersant Celina 5, Valon Berisha 7, Vedat Muriqi 7. 

Të ngjashme