Armend Thaçi dhe Albulena Gërvalla, sportistët e vitit 2020 nga komuna e Prishtinës

Prishtinë | 23 Shk 2021 | 19:45 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Sportisti dhe sportistja e vitit 2020 nga komuna e Prishtinës janë shpallur futbollisti Armend Thaçi dhe karateistja Albulena Gërvalla, raporton Ekonomia Online.

Ndërsa, trajneri i vitit është zgjedhur Armend Dallku, ish-trajner i FC Prishtina.

Tutje, çmimi për klubin më të mirë të vitit shkoi për “FC Prishtina” (Futboll).

Ndërsa, klubi më i mirë i vitit te femrat e fitoi “M-Trchnologie” (Volejboll).

Rreth 20 sportistët prej tyre djem dhe vajza janë shpërblyer me çmimin “Shpresat e Vitit”.

Gazmend Haliti ka marr çmimin si trajneri i futbollit për moshën U15.

No description available.
No description available.

No description available.
No description available.
No description available.
No description available.
Lexo më shumë:

Të ngjashme