Arsenali dhe Chelsea në kontakte të vazhdueshme me Ancelottin

Prishtinë | 14 Mar 2018 | 09:02 | Nga

I larguar nga Bayern Munich, Carlo Ancelotti, vazhdon të jetë në kontakte të vazhdueshme me Arsenalin dhe Chelsean.

Ish trajneri i Chelseat, sipas Le 10 Sport, mund të rikthehet në Londër.

Ende nuk ka një ofertë, por mësohet se Arsenal dhe Chelsea janë në kontakte të rregullta me të.

Antonio Conte pritet të largohet nga Chelsea gjatë verës, dhe Ancelotti është informuar me këtë gjë.

E njëjta situatë vlen edhe për Arsene Wenger.

Francezi mund ta zgjedh largimin në fund të sezonit, që nuk është aspak i mirë. Ancelotti shihet si zëvendësues i tij.

Edhe PSG janë të interesuar për rikthimin e tij në bankë, por klubet e Ligës Premier mbesin në top listë.

Edhe vet Ancelloti e kishte pranuar që kërkon një aventurë të re në Ligën Premier, ndërsa nuk e ka përjashtuar edhe pozitën e trajnerit të Kombëtares Italiane.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme