Arsenali në bisedime me Nabil Fekir

Prishtinë | 13 Qer 2021 | 18:42 | Nga Ekonomia Online

Arsenali është duke tentuar që të transferojë në këtë verë Nabil Fekirin nga Real Betisi.

Sipas asaj që raporton AS, The Gunners kanë filluar bisedimet me lojtarin dhe përfaqësuesit e tij.

Mediumi spanjoll bën të ditur se Arsenali ka bërë ofertën e parë në drejtim të Betisit, mirëpo këta të fundit kërkojnë më shumë.

Bisedimet mes të dyja klubeve po vazhdojnë, me skuadrën londineze që e ka bërë prioritet transferimin e Fekirit në këtë afat.

Fillimisht, Arsenali tentoi të transferonte Emi Buendian, mirëpo lojtari kaloi te Aston Villa nga Norwichi.

Topçinjtë besohet se po ofrojnë rreth 30 milionë euro për kartonin e Fekirit. 


Të ngjashme