Arsenali po rrezikon të humbasë yjet si Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil

Prishtinë | 13 Dhj 2016 | 10:00 | Nga

Të gjitha raportet dhe konferencat e Wengerit për shtyp janë duke u hedhur poshtë, të paktën deri më tani. Alexis Sánchez dhe Mesut Özil ende nuk janë të gatshëm t’i vazhdojnë kontratat.

Arsenali janë në telashe të mëdha. Klubi është në rrezik serioz të humbjes së dy lojtarët kyç dhe më të çmuar.

Alexis Sánchez dhe Mesut Özil janë të dy të hapur për bisedime për kontratë të re me Arsenalin, por bisedimet nuk duket se janë duke shkuar sipas planeve të Arsenalit dhe Wengerit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme