Ashley Young: Te Solskjaeri e shoh Fergusonin

Prishtinë | 12 Shk 2019 | 09:28 | Nga Ekonomia Online

Futbollisti i Manchester Unitedit, Ashley Young e lidhi ndikimin e Ole Gunnar Solskjerit në ekip sikur të Sir Alex Fergusonit.

Norvegjezi erdhi në postin e trajnerit pas shkarkimit të portugezit Jose Mourinho, i cili u largua shkaku i rezultateve të dobëta me Djajtë e Kuq.

Trajneri deri më tani ka fituar dhjetë nga 11 ndeshjet e gjertanishme dhe tashmë thuhet se do të qëndrojë më gjatë se deri në verë.

“Kur e pashë punën e Oles, mendova se ishte kthyer Alex”, tha mesfushori me tipare mbrojtëse.

“Ai është i angazhuar meMike Phelan, ish-asistentin e Fergusonit si dhe Michael Carrickun”, shtoi ai.

Solskjaer është arsyeja kryesore për ringjalljen e Unitedit, por fokusi në detyrat ofensive, e cila me siguri ndjehet te lojtarët, gjithashtu mund t’i sjellë një punë të qëndrueshme trajnerit në “Old Trafford”.

Ndryshe, Young ka nënshkruar kontratë të re me klubin anglez dhe do të qëndrojë së paku deri në vitin 2020.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme