Atletico Madrid edhe më thellë në krizë: Barazon me Eibar

Prishtinë | 15 Sht 2018 | 15:34 | Nga

Skuadra e Diego Pablo Simeones, Atletico Madrid ka arritur vetëm barazim përballë skuadrës baske Eibar gjatë ditës së sotme, shkruan Periskopi.

Atletico dukej mjaft shterpe në lojën e saj, duke mos bërë shumë raste shënimi dhe në anën tjetër duke mos qenë aspak e frytshme. Golin e vetëm për Atleticon e ka shënuar Garces në minutat e fundit të ndeshjes.

Tashmë Atletico pas pesë ndeshjeve të zhvilluara ka mbledhur vetëm 5 pikë dhe nuk mund të thuhet se ka potencial për të rrezikuar Real Madridin dhe Barcelonën në luftën për titull.

Të ngjashme