Atletico Madrid i përgjigjet kritikave të Realit

Prishtinë | 08 Mar 2021 | 16:52 | Nga Ekonomia Online

Ka qenë një debat i madh mbi vendimin eAlejandro Hernandez Hernandez për mosdhënien e penalltisë në favor të Real Madridit të dielën për një prekje me dorë potenciale.

Emilio Butragueno, drejtori i marrëdhënieve institucionale të Real Madrid, kritikoi vendimin e gjyqtarit për të qëndruar në thirrjen e tij origjinale edhe pasi shikoi VAR, dhe disa tifozë të tjerë të shquar të Real Madridit kanë goditur zyrtarin gjithashtu.

Megjithatë, Atletico Madrid, ashtu si eksperti i arbitrimit Juan Andujar Oliver besojnë se vendimi ishte i saktë. Ata mendojnë se ishte një prekje me dorë e pavullnetshme nga Felipe dhe tani ata kanë kthyer përgjigje.

“Ata madje kritikojnë vendimet e sakta …Disa janë mësuar të kenë gjithmonë erë në favor të tyre” – shkroi klubi në Twitter.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme