Atletico Madrid merr mbrojtësin e ri brazilian

Prishtinë | 29 Qer 2019 | 14:10 | Nga Ekonomia Online

Atletico Madrid ka arritur një marrëveshje me klubin e Athletico Paranaesa, për transferimin e mbrojtësit të majtë Renan Lodi. Mbrojtësi do ti kushtojë ”Los Colchoneros “, me 20-milion euro dhe kontratë 5-vjeçare.

20-vjeçari njihet për aftësitë e tij, ku ndërton një sulm të shpejtë në saj të aftësive, gjithashtu ai ka tepër forcë goditëse në drejtim të portës.

Me Paranaesan ai luajtur 49 ndeshje, gjatë sezonit të fundit ka luajtur 11 ndeshje,ka shënuar 4 gola dhe 8 asiste.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme