Atmosferë e zjarrtë në “Sezai Surroi” në finalen Bashkimi – Prishtina

Prizren | 17 Maj 2017 | 19:21 | Nga

Palestra e sportit “Sezai Surroi” në Prizren është e stërmbushur nga tifozët e Bashkimit “Arpagjikët” dhe ata të Prishtinës “Plisat”.

Të dy grupet kanë krijuar një atmosferë të jashtëzakonshme për ndeshjen e dytë finale.

Bashkimi, që fitoi përballjen e parë në Prishtinë, kërkon ta fitojë edhe këtë përballje për ta çuar rezultatin në 2-0.

Për ta fituar titullin, të parin, Bashkimit i duhen edhe dy fitore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme