Ausilio: Gabigol qëndron, nuk do gabojmë si me Coutinhon

Prishtinë | 15 Nën 2016 | 15:07 | Nga

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ka folur për situatën e Gabriel Barbosas dhe të Mauro Icardit te Neroazzurrët.

Ausilio thotë se Gabigol nuk do të largohet nga Milano se tashmë kemi mësuar nga gabimi që kanë bërë në të kaluarën me Philippe Coutinho.

“Gabigol? Ai është shumë i qetë, është pjesë grupit të lojtarëve të rëndësishëm. Është i ri, ka nevoje vetëm për eksperiencë. Në të kaluarën na ka ndodhur e njëjta gjë me Coutinhon, por të gjithë e dimë se si kanë shkuar gjërat, tani ai është një fenomen. Huazimi nuk vlen tani për atë, por do të presim vendimin e trajnerit”.

“Icardi? Është njeriu më i qetë që e kam njohur në botën e futbollit. Si të gjithë te rinjtë ai mund të bën gabime, por gjërat janë pozitive”, ka thënë Ausilio.

Vlen të theksohet se ndeshja e ardhshme e Interit është ndaj Milanit.

Të ngjashme