Ballkani konfirmon hapjen e sistemit TMS dhe mund të bëjnë transferime të reja këtë afat kalimtar

Prishtinë | 14 Jan 2021 | 13:53 | Nga Ekonomia Online

Klubi nga Theranda, Ballkani ka konfirmuar se sistemi TMS (Transfer Matching System) është i hapur dhe mund të regjistrojnë lojtarë të rinj.

Para disa ditësh u raportua se Ballkani kishte të bllokuar sistemin TMS që i ndalonte regjistrimin e lojtarëve të rinj, përkatësisht ndalimin e transferimeve.

Drejtuesit e klubit deklaruar se problemi ishte zgjidhur tashmë, por ende nuk kishte ndonjë konfirmim.

Megjithatë, tani ka ardhur edhe konfirmimi se sistemi TMS është i zhbllokuar dhe klubi mund të kryej transferime të reja.

Postimi pa ndërhyrje i Ballkanit

Të dashur tifoz

Te nderuara media,

Njoftim për të gjitha palet e interesit, sistemi TMS (Transfer Matching System) i klubit tonë është i hapur dhe funksional sic kemi potencuar para 2/3 ditëve ,

TMS ka qen e bllokuar vetem 2 ditë si shkak i nje denimi për një ish lojtar që ka qen ne prova para 2 viteve.

Faleminderit për interesimin

   Na priftë e mbara
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme