Barcelona arrin marrëveshje me Sevillan për transferimin Jules Kounde

Prishtinë | 23 Kor 2022 | 11:21 | Nga Ekonomia Online

Klubi i Barcelonës ka arritur marrëveshje me Sevillan, për transferimin e lojtarit frnaces, Jules Kounde.

Sipas gazetarit Gerard Romero, marrëveshja pothuajse është finalizuar dhe të zyrtarizohet në orët në vijim, transmeton Klankosova.tv.

Në garë për 23 vjeçarin ishte edhe klubi anglez, Chelsea, dhe shumëkush besonte se lojtari vetëm se kishte vendosur të kaloj në Chelsea.

Megjithatë, duket se në fund gjërat kanë ndryshuar.

Të ngjashme