Barcelona – Atletico Madrid, formacionet e mundshme

Prishtinë | 09 Jan 2020 | 12:51 | Nga Ekonomia Online

Sonte do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë në kuadër të Superkupës së Spanjës, ndërmjet Barcelonës dhe Atletico Madridit.

Mbrëmë është luajtur gjysmëfinalja e parë, ku Real Madridi arriti ta mposhtë lehtësisht skuadrën e Valencias me rezultat 3:0.

Sipas Mundo Deportivos, të dy skuadrat pritet të paraqiten me formacionet me të mira të mundshme, ku Barça pritet të udhëhiqet nga tresha sulmuesi Messi, Suarez dhe Griezmann, ndërsa Morata dhe Joao Felix pritet të jetë dyshja sumluesi e Diego Simeones.

Ja formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Të ngjashme