Barcelona dhe Real Madrid në ndjekje të sensacionit të Ligue 1

Prishtinë | 03 Shk 2020 | 12:05 | Nga Ekonomia Online

Victor Osimhen është sensacioni i kampionatit francez Ligue 1 këtë edicion.

Sulmuesi i talentuar nigerian iu bashkua skuadrës franceze Lille si zëvendësues i Nicolas Pepes që kaloi te Arsenali.

21-vjeçari është duke kaluar nëpër një formë fantastike, pasi ka arritur të shënojë 15 gola në 31 takime e duke shtuar edhe pesë asistime.

Falë formës së mirë, Osimhen ka zgjuar interesimin edhe të skuadrave të mëdha evropiane.

Victor Osimhen. (Photo by Bryn Lennon/Getty Images)

Mediumi francez Le10sport ka raportuar se dy gjigantët spanjoll, Barcelona dhe Real Madridi janë duke ndjekur lojtarin.

Besohet se dy skuadrat e mëdha spanjolle kanë dërguar agjentë të tyre për ta parë nga afër yllin e ri nigerian.

Lille e ka blerë yllin e saj të ri në verën e vitit 2019 për 12 milionë euro nga Charleroi, ndërsa vlera e tij tashti është shumë më e lartë.

Lille është gati ta shesë lojtarin e tyre për një shumë prej 60 milionë euro. /Telegrafi/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme