Barcelona në cep të nënshkrimit me De Ligt

Prishtinë | 14 Maj 2019 | 08:55 | Nga Ekonomia Online

Barcelona është shumë afër arritjes së marrëveshjes me yllin e Ajaxit, Matthijs se Ligt.

Mbrojtësi ka qenë i lidhur me një largim që prej gjysmëfinales së Champions League dhe opsioni më i përafërt  ka qenë Barcelona.

Goal konfirmon se De Ligt pritet që ta pasojë  bashkëlojtarin e tij te Ajax, Frenkie de Jong i cili ka nënshkruar me katalanasit për 75 milionë euro, transmeton Klan Kosova.

Sipas asaj që i është konfirmuar Goal, holandezi De Ligt është afër nënshkrimit të marrëveshjes, por që ende nuk ka asgjë zyrtare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme