Barcelona ofron 100 milionë për sulmuesin e Interit

Prishtinë | 02 Kor 2019 | 09:36 | Nga Ekonomia Online

Barcelona po kërkon një sulmues në mënyrë që ta forcojë ekipin. Suarez dhe Messi janë shumë pak për të fituar përsëri tripletën.

Barcelona synon rikthimin e brazilianit Neymar në Camp Nou. Edhe braziliani e ka shprehur publikisht dëshirën që ka për t’u rikthyer.

Gjithashtu nëse Barcelona jep një shumë të mirë, PSG do ta shesë Neymarin, shkruan Top Channel.

Por, nuk është vetëm Neymar objektivi i Barcelonës. Katalanasit po synojnë të marrin edhe sulmuesin e Interit, Lautaro Martínez.

Barça është e gatshme ta paguajë klauzolën e cila është 100 milionë euro për 21 vjeçarin argjentinas.

Mediat italiane shkruajnë së marrëveshja mes dy palëve është afër. Transferimi tek Barcelona i jep mundësi Martínezit të luajë me idhullin e tij Lionel Messi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme