Barcelona shënjestron Alabën

Prishtinë | 19 Kor 2019 | 15:23 | Nga Ekonomia Online

Barcelona e ka shënjestruar mbrojtësin e Bayern Munchen-it, David Alaba, si cakun kryesor, sipas raportimeve nga ESPN.

Kampionët spanjollë duan që austriaku t’i bëjë konkurrencë Jordi Alba-s në “Camp Nou”, dhe ky i fundit raportohet të jetë i hapur për një transfrim.

Alaba ka realizuar tre gola dhe tre asistime në 31 paraqitje për Bayern-in vitin e kaluar.

Të ngjashme