Barcelona udhëton në Celta Vigo sonte për fitoren e dytë në La Liga

Prishtinë | 01 Tet 2020 | 21:05 | Nga Ekonomia Online

Barcelona e Ronald Koeman ka udhëtuar sonte në qytetin e Vigos për t’u përballur me skuadrën e vogël të Celtas në kuadër të xhiros së katër të La Liga

Skuadra nga Camp Nou ka fituar ndeshjen e parë në vikendin që lamë pas duke e mposhtur Villarreal dhe sonte dëshiron që ta vazhdojë ecurinë e mirë me një fitore tjetër të radhës.

Koeman edhe në këtë ndeshje ka startuar me Messi, Griezmann dhe Ansu Fati derisa ka startuar edhe Coutinho sonte.

Në anën tjetër në portë sonte nuk ka startuar Ter Stegen por Neto.

Formacionet zyrtare:

Celta Vigo

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme