Basketbollisti i NBA për protestuesit: Ata janë terroristë

Prishtinë | 08 Jan 2021 | 16:32 | Nga Ekonomia Online

Basketbollisti i Golden State Warriors në NBA, Draymond Green, ka thënë se protestuesit që u përfshinë në përleshjet e Capitolit janë terroristë, jo protestues.

Kur u pyet për trazirat e ndodhura së fundmi, 30-vjeçare ka deklaruar se protestuesit nuk duhet vlerësuar me fjalë të mëdha dhe veprimet e tyre janë të turpshme, raporton CNN.

“Ndaloni së përshkruari ata si njerëz me merita. Është qesharake dhe e turpshme t’i quajmë protesutes. Ata nuk janë protestues të mbretit, janë terroristë”, ka deklaruar Green pas ndeshjes mes Los Angeles Clippers.

Të ngjashme