Bayern Munich kërkon të kthehet në krye me fitore ndaj Union Berlin, formacionet zyrtare

Prishtinë | 12 Dhj 2020 | 18:30 | Nga Ekonomia Online

Union Berlin dhe Bayern Munchen do të ndeshen në mes vete në kuadër të xhiros së 11-të të Bundesligës.

Bavarezët kërkojnë kreun pas fitores së rivalit të tyre RB Leipzig ndaj Werder Bremen.

Leipzig është lider i tabelës me 24 pikë, ndërsa Bayern ka 23 pikë dhe një ndeshje për të zhvilluar.

Ndërkohë, Union Berlin qëndron në venin e shtatë me 16 pikë gjithsej.

Për Bayern mungojnë Joshua Kimmich dhe Javi Martinez.

Union Berlin: Luthe; Trimmel, Friedrich, Knoche, Lenz; Griesbeck, Prömel; Becker, Bülter, Ingvartsen; Awoniyi.

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka; Gnabry, Muller, Musiala, Coman; Lewandowski.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme