Bayern Munich luan ndaj Freiburugut – formacionet zyrtare

Prishtinë | 15 Maj 2021 | 14:42 | Nga Ekonomia Online

Bayern Munich do të jetë mysafir i Freiburugut për javën e 33-të në Bundesligë.

Kampioni tashmë i konfirmuar për herë të nëntë me radhë e zhvillon këtë sfidë nga ora 15:30.

Për këtë takim, Freiburgu do të ketë dy mungesa si Gulde dhe Heintz, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Bavarezët nuk mund të llogarisin në Douglas Costan, Leon Goretzkan dhe Maximin Choupo-Moting, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni bazë i Freiburgut: Flekken, Lienhart, Gulde, Santamaria, Demirovic, Kubler, Petersen, Sallan, Hofler, Gunter, Grifo.

Formacioni bazë i Bayern Munichut: Nubel, Sule, Kimmich, Gnabry, Lewandowski, Sane, Boateng, Davies, Hernandey, Muller Alaba.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme