Bayern Munich merr talentin Jamal Musiala, kontratë profesionale për lojtarin që do të përfitojë miliona euro

Prishtinë | 05 Mar 2021 | 16:38 | Nga Ekonomia Online

Talenti i madh 18-vjeçar Jamal Musiala ka nënshkruar kontratën e parë si profesionist me Bayern Munich, që do ta mbajë të lidhur kampionët e Gjermanisë deri në verën e vitit 2026.

Musiala ka folur për faqen zyrtare të klubit pas nënshkrimit duke thënë se është i lumtur në kontratën.

“Jam i kënaqur që kam nënshkruar kontratën e parë si profesionist me Bayern Munich. Ndihem mirë në klub dhe në ekip. Luaj me lojtarët më të mirë në botë dhe mund të mësoj në çdo stërvitje”.

Image

“Klub ka besuar tek unë dhe ma kanë dhënë mundësinë shumë shpejt”.

“Duhet vetëm t’ua paguaj atë besim me arritje. Dua të bëhem më i mirë dhe të fitoj shumë tituj me Bayern Munich. Qëllimi im është të bëhem një lojtar i rëndësishëm i kësaj skuadre”, ka thënë Musiala.

Lojtari do të përfitojë 5 milionë euro bruto në sezon me kontratën e re.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme