Bayern Munich shet Vidalin

Prishtinë | 25 Kor 2018 | 09:36 | Nga

Karl-Heinz Rummenigge ka bërë të ditur se Arturo Vidal është i lirë të largohet nga Allianz Arena.

Bayern Munich ka dhënë aprovimin për largimin e mesfushorit Arturo Vidal.

Zyrtari i lartë i skuadrës kampione nga Bundesliga, Karl-Heinz Rummenigge ka bërë të ditur se ylli kilian është i lirë të largohet nga Allianz Arena.

“Atij i takon të marrë vendimin final për të ardhmen e tij”, deklaroi Rummenigge, përcjell “lajmi.net”.

Vidal ka kontratë me Bayern Munichun deri në qershor të vitit 2019. Ai kërkohet nga Atletico Madrid, Inter, Milan dhe Manchester United.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme