Beckham e dëshiron Messi në Inter Miami

Prishtinë | 16 Sht 2018 | 09:30 | Nga

Një largim i Lionel Messi nga Barcelona përmendet shpesh edhe pse kurrë s’ka qenë afër.

Megjithëkëtë ka pasur skuadra që kanë shfaqur interesin që në radhët e tyre ta kenë argjentinasin.

Për pesë herë fituesin e Topit të Artë, së fundmi është shprehur e interesuar një skuadër nga Amerika.

Është Inter Miami i David Bechkham që synon blerjen e Messi nga Barcelona, sipas DailyMail, përcjell Klan Kosova.

Ish lojtari i Manchester United dhe Real Madrid do të hyjë në MLS në vitin 2020 dhe që tash janë duke menduar që të bëjnë një blerje të madhe.

Kontakte thuhet se nuk janë vënë, por që kjo mbetet vetëm shprehje e vullnetit për ta bërë Messi pjesë të ligës amerikane të futbollit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme