Belotti e do transferimin në Milan

Prishtinë | 11 Tet 2021 | 17:05 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi i Torinos po mundohet ta tregojë veten këtë sezon, për të përfunduar në “San Siro” më pas.

Andrea Belotti dëshiron të transferohet në Milan verën tjetër.

Për këtë siguron portali italian “Calciomercato”.

27 vjeçari e ka refuzuar mundësinë për vazhdimin e kontratës në “Stadio Olimpico Grrande”, përcjell “Gazeta Express”.

Ai është i vendosur ta tregojë veten në ekipin “Granata” dhe t’i bashkohet Milanit vitin tjetër.

“Rossoneri” mund ta transferojnë atë si lojtar të lirë pasi kontrata do t’i skadojë në fund të këtij sezoni.

Belotti është një objektiv i moçëm i Milanit. 

Të ngjashme