Bennacer do t’i bashkohet Milanit

EMPOLI, ITALY - MAY 19: Ismael Bennacer of Empoli FC in action during the Serie A match between Empoli and Torino FC at Stadio Carlo Castellani on May 19, 2019 in Empoli, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)
Prishtinë | 05 Kor 2019 | 08:33 | Nga Ekonomia Online

Skuadra AC Milan është pranë nënshkrimit të marrëveshjes me mesfushorin algjerian, Ismael Bennacer.

Futbollisti 21 vjeçar më parë ka qenë në radarin e Fiorentinës, por tani duket se ka vendosur të transferohet në San Siro.

Pas Rade Krunic dhe Theo Hernandez, Ismael Bennacer do të bëhet futbollisti i tretë që ka nënshkruar kontratë me skuadrën italiane gjatë këtij sezoni të transferimeve.

Të ngjashme