Berisha arsyeton besimin e dhënë nga Gasperini

Prishtinë | 28 Tet 2018 | 12:30 | Nga Ekonomia Online

Portieri Etrit Berisha është kthyer titullar te Atalanta.

Berisha ishte në portë te Atalanta që fitoi të shtunën me rezultatin 3:0 kundër Parmës.

Kjo ndeshje i ka takuar javës së dhjetë të kampionatit italian, Serie A.

Portieri i Shqipërisë si titullar kthehet pas tri ndeshjeve. Dhe, e ka arsyetuar besimin e dhënë nga trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini.

Ai u vlerësua me notë të mirë – 6.5.

“Pati disa prite të mira. Ai shfrytëzoi rastin e ofruar nga Gasperini që la në stol portierin e parë Pierluigi Gollini”, shkruan “eurosport.com”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme