Berisha ftohet nga Norvegjia

Prishtinë | 16 Nën 2020 | 12:38 | Nga Ekonomia Online

Futbollisti kosovar Veton Berisha është ftuar nga përfaqësuesja e Norvegjisë për ndeshjen e Ligës së Kombeve të së mërkurës kundër Austrisë.

Berisha, që luan për Vikingun, nuk ishte ftuar fillimisht, por pasi që skuadra e parë dhe stafi janë dashur të izolohen shkaku i rasteve me koronavirus, është formuar një përbërje tjetër për ndeshjen ndaj Austrisë.

Përfaqësuesen do ta udhëheqë trajneri i U-21 të Norvegjisë, Leif Gunnar Smerud.

Veton Berisha është futbollisti i vetëm që luan në kampionatin e Norvegjisë që u ftua për ndeshjet.

Berisha ka katër ndeshje të luajtura me përfaqësuesen e Norvegjisë dhe e ka realizuar një gol.

Në të vërtetë ndeshja e Norvegjisë që ishte paraparë ta luante në udhëtim me Rumaninë mbrëmë, u anulua. Autoritetet norvegjeze nuk e lejuan përfaqësuesen të largohej nga Oslo duke i thënë se do të përbënte thyerje të protokolleve antiCOVID, pasi një lojtar ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Sot në konferencë për media është publikuar lista e lojtarëve që do të luajnë ndaj Austrisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme