Bleacher Report shkruan për Kosovën: Dy milionë banorë, por 100 mijë persona kërkuan bileta për ndeshjen e fundit

Prishtinë | 16 Nën 2019 | 13:07 | Nga Ekonomia Online

Bleacher Report ka raportuar se përse nënkupton shumë futbolli për kosovarët para ndeshjes me Anglinë.

Përfaqësuesja jonë do të përballet me kombëtaren angleze të dielën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa ‘Dardanët’ kanë humbur gjasat për t’u kualifikuar nga Grupi A.

Mediumi anglez shkaku se vendi ynë ka një popullatë pre dy milionësh, por 100 mijë persona kanë tentuar ta blejnë një biletë për ndeshjen e fundit të Kampionatin Evropian.

Gazetari i tyre, James Montague ka bërë një dokumentar se përse futbolli ka shumë rëndësi për ne dhe se përse janë një popull mikpritës. Kush janë kosovarët dhe çfarë befasie e pret Anglinë në Prishtinë. /Telegrafi/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme